DİESEL YAKITLAR VE MGO İÇİN YAĞLILIK ARTTIRICI  

PETROSOL-4 düşük sülfürlü, ultra düşük sülfürlü yakıtlar ile % 0.1 sülfür içeren MGO'larda kullanım için yeni, konsantre bir yağlama katkı maddesidir.
 

• Standart düşük sülfürlü ve ultra düşük sülfürlü dizellerde ve %0.1 oranındaki sülfürlü MGO yakıtlarında kullanım  

• Yakıtın yağlılığını arttırır 
• Yakıtı stabilize eder 
• Yakıtın termal stabilitesini arttırır 
• Metallerin birbiriyle temasını indirgeyerek elemanların kulanım ömrünü uzatır   
• Yakıt pompalarını ve enjektörleri yağlar 
• Enjektörlerin temiz kalmasını sağlar 
• Yüksek Frekanslı Hareket Etkileşimli Testlere göre (HFRR) Çizik karşıtı teknoloji ile yağlılığı arttırır
• Hidro ıslah uygulanmış olan yakıtların oksidasyon stabilitesini arttırır;  ASTM D2274 onaylıdır. 
 
TANIM

Avrupa Birliği 1 Ocak 2010 tarihinde yürürlüğe giren yönergesi ile gemilerde %0.1 sülfür içeren MGO kullanımına müsaade etmiştir (direktif no. 2005/33/EU). California limanlarında seyreden gemiler ise California Hava kaynakları Kurulu’na göre (CARB) ise liman içerisindeki 24 millik bölgede yalnızca %0.5 oranında sülfür içeren distile yakıt kullanmalıdır. 
Bu ağır yakıtlarla çalışan ana motorların yeni düşük sülfürlü distile yakıta geçmesini gerektirmektedir. Fakat maalesef, sülfürün yakıtlardan çıkarılması için kullanılan hidro prosesler yakıtın yağlılığını da azaltır. Bu tür yakıtların nispeten düşük viskoziteye ve yağlama değerine sahip olması nedeniyle, dizel makinelerinin enjeksiyon ekipmanları düşük veya ultra düşlük sülfürlü yakıtlar kullanılırken ciddi derecede pompa aşınmasına maruz kalırlar.  

PETROSOL-4 düşük sülfürlü, ultra düşük sülfürlü yakıtlar ile % 0.1 sülfür içeren MGO’larda kullanım için yeni, konsantre bir yağlama katkı maddesidir. PETROSOL-4 düşük sülfür içeriği ile yakıtı distile ederek, yakıtın, yakıt pompalarının ve enjektörlerin yağlılığını arttırır ve temizliğini sağlar. Dağıtıcılar, yüzey aktif maddeler ve yağlılık katkıları ile ürün etkili bir yakıt yağlayıcı üründür ve metallerin birbiriyle olan temasını en aza indirgeyerek, yakıt sistemi elemanlarının yararlı kullanım ömrünü uzatır.

PETROSOL-4’ün sağladığı stabilite sayesinde dip tortuları ve asfaltinler, depolama sırasında askıda tutulur. 

PETROSOL-4 BS ISO 12156-1, ASTM D6079 ve IP 450/2000 gereksinimlerini karşılayan çizik karşıtı teknoloji kullanmaktadır. Yağlılığı arttırıcı özelliği Yüksek Frekanslı Hareket Etkileşimli test tarafından değerlendirilmiştir. Uzun süre boyunca saklandığında, PETROSOL 4’ün yakıta sağladığı oksidasyon stabilitesi sayesinde yakıtın bozulması önlenir. ASTM D2274’ye uygun test sonuçları ise PETROSOL 4 ile ıslah edilen tüm distile yakıtların termal stabilitesinde, başlangıçtaki yakıt kalitesi önemli olmaksızın, artış göstermektedir.

UYGULAMA

PETROSOL-4 yakıt depolama tanklarında dökme veya pompalama yolu ile uygulanabilir. Her ikmal öncesi ve ikmal sırasında, PETROSOL-4 ekleyerek yakıta tamamen karışmasını ve içinde dağılmasını sağlayın. İsteğe bağlı olarak, PETROSOL-4 kimyasal bir ölçme pompası ile yakıma devresinde de dozajlanabilir. 

KULLANIM VE DOZAJ MİKTARI 

PETROSOL-4’ü kullanmadan önce yakıt sınıfına dikkat ediniz. Yakıtın tam yağlılık özelliklerinden emin değilseniz, daha fazla AYT YAĞLILIK ARTTIRICI ’nın eklenmesi veya kazara fazla dozajlama tamamen güvenlidir.

· Distile yakıtlar için (MGO ve MDO), PETROSOL-4’ün dozaj oranı 1:5000’dür 
· Orta seviyeli veya ağır yakıtlar için (IFO120 ya da daha fazla), PETROSOL-4’ün dozaj oranı 1:3000’dür.

  Fiyat Teklif Formu
Lütfen Aşağıdaki Bilgileri Doldurunuz
 Ad Soyad * :
 E-posta :
 Telefon * :
 GSM :
 Eklemek İstediğiniz Diğer Bilgiler * :
Güvenlik Kodu
: (İşlem sonucunu giriniz)
* Zorunlu Alanlar